Tekutá DS - Kokosové chai latte

26.1.16

Niekedy nie je treba dlhé reči, veľké gestá a zložité torty. Niekedy stačí ako dezert pohár horúceho voňavého latte. A ak je bezlaktózové a bez cukru, tak ma hádam vezmú  na milosť aj vyznavači zdravého kultu.


Alpro zase raz spravilo svoje čáry-máry. Ich novinka, kokosová alternatíva smotany na varenie, ma prinútila zapojiť fantáziu a vymyslieť recept. Nie vždy je však nedeľa a nie vždy sa chce Mišurke vypekať. Tak som pozbúchala rýchlo-šmak do hrnčeka. 

Okrem jednej Alpro "kokosovej smotanky" v zásobách pohľadajte:
400 ml plechovku kokosového mlieka 
1 vanilkový lusk
2 hviezdičky badiánu
2-3 kúsky celej škorice
2 zrnká kardamónu
2 čl obľúbeného čierneho čaju
med

Ak si myslíte, že stačí všetko zmiešať v hrnci, povariť, nechať pol hodinku chladnúť a lúhovať a potom scediť a dochutiť medom, gratulujem! Prípad vyriešený! Samozrejme, vanilkový lusk treba rozkrojiť, vyšrabnúť  dužinu/semiačka a tie pridať do kokosovej nádhery v hrnci. Veď postup už všetci dôverne poznáte... Ako vidíte, mnohokrát nezáleží na komplikovanosti, ale na kvalitných ingredienciách a fakte, že za pol hodinku môžete znovu sedieť pred telkou, alebo pri dobrej knihe, s vyloženými nohami a pomaly si usrkávať zo svojho tekutého dezertu. Dokonalá sladká bodka za dňom. P.S. Úvodná fotka je špeciálne pre Moniku Vaškorovú (moju asi budúcu dvornú fotografku, lebo som sa do jej fotiek platonicky zamilovala). 3 a pol hodiny sme spolu stáli vonku na mraze, ale tú poondiatu paru sa nám odfotiť nepodarilo. Nakoniec som to s pomocou láskovníka a jednej mega silnej lampy zvládla! #malevitazstva 


1 komentár

  1. juuj,to je nieco pre mna ...takeeto ja moozem :) a fotecka s parou je paraaadna ..sikulkaaa ! :)

    OdpovedaťOdstrániť

BACK TO TOP
Just Dare to Cook © - DESIGNED BY SMUK THINGS